logotyp
Login

Aktuality

Slavíme 15 let od vzniku školy Spektrum

 

Je to tak, v Kytlické č. p. 757 bude již patnáctým rokem znít smích, dětské štěbetání, vyjmenovaná slova a násobilka. Letos oslavíme 15 let od vzniku základní školy, která dnes patří k zavedeným vzdělávacím institucím. Své znalosti a dovednosti zde získávají děti nejen z Prahy, ale i širokého okolí. Jaké jsou plány oslav, se dozvíte na našich webových stránkách, proto je nepřestávejte sledovat.

 

Aby u nás žádný prvňáček nebyl smutný jako motýl Emanuel, o to se postará paní učitelka Lili Mûllerová s paní vychovatelkou Marianou Hrabikovou a samozřejmě makovou panenkou, která bude na vše dohlížet a se vším dětem pomáhat. Druháčci se letos promění v lesní skřítky a jistě je čeká dobrodružství nejen mezi stromy. 3. A se stane pražskými poutníky a 4. A bude zase putovat po celé České republice. Letošní dvě třídy páťáků mají před sebou pokračování v loňských programech, a to cestování časem a po světě. Ty děti, které chtějí pokračovat ve vzdělávání na víceletých gymnáziích, čekají navíc přípravné kurzy češtiny a matematiky k přijímacím zkouškám.

 

A jaké jsou další novinky? Letos je také naše škola v souladu s požadavky na zvyšování digitálních kompetencí vybavena mnoha novými pomůckami, které děti jistě nadchnou. Paní učitelky se přes prázdniny vzdělávaly, aby přinesly do vyučovacích hodin nové trendy a nápady na to, aby výuka byla pestrá a zaujala všechny žáky. V neposlední řadě se naše žákyně a žáci mohou těšit z nového povrchu na školní zahradě, kde tak rádi tráví velkou přestávku a družinový čas.

 

Přejeme všem dětem a jejich rodičům zdárný start do nového školního roku 2023/2024.

 

 


 

Spektrum soutěží

 

Ve všech našich třídách rádi hrajeme. Dramatická výchova je automatická součást nejen v hodinách českého jazyka, ale scénky předvádíme vlastně ve všech předmětech. A dokonce v nich nemluvíme jen česky. 16. března 2023 se u nás konalo školní kolo soutěže Come & Show,  kde jsme s nadšením předvedli a stali se diváky vynikajících divadelních kusů. Kulisy a kostýmy byly takové, až oči přecházely. Vítězné divadelní „spolky“ postoupily do pražského kola, kde všechny získaly nejvyšší hodnocení TOP.

 

Další múzický úspěch naše škola zaznamenala na výtvarné soutěži pořádané ZŠ a ZUŠ Líbeznice nazvané Hurá do přírody. Na třetím místě se ve své kategorii umístil s obrázkem ptáčků žák 1. třídy Ríša Švec a jeho práce je se všemi ostatními k vidění do 3. května na výstavě v kavárně Žlutá karta v Líbeznicích.

 

Sportovní klání čekalo naše chlapce na tradičním fotbalovém turnaji McDonald´s Cup. Mezi mnoha zúčastněnými školami Prahy 9 se fotbalisté z 1. - 3. třídy umístili na desátém místě a čtvrťáci a páťáci na místě devátém.

 

Spektráci a Spektračky také porovnali své logické a matematické znalosti a dovednosti v celostátní soutěži Matematický klokan. V blízké době je dále čeká školní kolo v recitační soutěži. Její vítězové postupují na přehlídku Líbeznická bublina, kde jsme loni získali 3 ocenění.

 

 

 

Absolventi a nováčci

 

Po Velikonocích i u nás proběhl zápis do 1. ročníku. Přišly k nám samé šikovné děti a už se těšíme na dvacítku nově příchozích. V červnu je čeká „Pasování na školáka“ a jejich první setkání s paní učitelkou a vychovatelkou. Příchodu nováčků ovšem předchází odchod páťáků. Každoročně nevěřícně kroutíme hlavou, jak těch pět let uteklo a že přece „nedávno byli tááákhle malincí“. 15 z nich se poctivě připravovalo na přijímací zkoušky na víceletá gymnázia, tak jim držíme palce, aby se jim podařilo uspět.

 

 

 


 

Ohlédnutí za 1. pololetím školního roku 2022/2023

 

Po dvou letech byla první polovina školního roku bez přerušení a utekla jako voda. Samozřejmě jsme ve školních lavicích neseděli celých 5 měsíců - výuku ve třídách jsme měnili za návštěvu divadel Minor a Divadla v Dlouhé, Rudolfinum, muzea, výlety do Paláce Templ v Mladé Boleslavi a Kutné Hory, sportovní účasti v turnajích ve vybíjené, florbalu a halového fotbalu a v neposlední řadě za kurzy bruslení.

5. 12. nám výuku přerušilo samo peklo. Mikuláš nás ale nedal. I přes určité výtky jedincům v každé třídě převažovaly pochvaly a děti si zasloužily pěknou odměnu v podobě LEGO adventního kalendáře. To nekonečné čekání na Ježíška bylo díky tomu jistě o trochu veselejší.

Předvánoční čas děti trávily tvorbou výrobků na školní jarmark, který kvůli pandemii dosud zažily jen 4. a 5. ročníky. A že jich bylo! Žáci utržili nemalý peníz za originální díla všeho druhu díky nákupu chtivým rodičům, prarodičům, sourozencům i bývalým žákům.  Nyní plánují, kdy a za co zisk utratí, přičemž část peněz poslali i na charitativní účely.

Na půdě školy též probíhala vánoční sbírka krmiva a hraček pro psí útulky.

Konec 1. pololetí vyvrcholilo i u nás ve Spektru slavnostním předáním vysvědčení. Prvňáčci dostali i hodnocení slovní.

My ve sborovně už pomalu vyhlížíme prvňáčky budoucí. Chystáme se na další, předposlední dny otevřených dveří, v rámci kterých si odpoledne budou moci děti vyzkoušet takový školní den při akci „Hrajeme si na školu“. Ve zkrácené podobě trvající 50 minut zažijí češtinu, matematiku a angličtinu. Všechny informace jsou uvedeny níže.

Těšíme se na všechny.

 

 


 

PODZIMNÍ SPEKTRUM

 

Letošní školní rok začal, jak je u nás obvyklé, ale přece jen se událo něco neobvyklého. Zvláštnost spočívala v tradičním celoškolním focení v třídních tričkách, který nazýváme Barevný den. Několikrát jsme datum přesunuli kvůli  hrozícím přeháňkám a nakonec jsme v den D museli čekat, až opadne mlha. Byla taková, taková, prostě hustá tak, že by se dala krájet…..jako u rybníčku Brčálníku, tak příznačném pro naše nové prvňáčky.

 

Prvňáčci totiž svůj první rok prožijí nejen s Rákosníčkem, ale především s Večerníčkem, který bude dohlížet na jejich počínání a zažívat s nimi jejich první školní úspěchy. Ve 3. A se děti také ocitnou ve filmu, pokud ovšem projdou nástupištěm 9 a ¾. V ostatních třídách se letos bude především cestovat: kolem světa s králíkem Felixem ve 2. A a 4. B s Willym Fogem, do historie pak ve 4. A a páťáci se během svých cest soustředí na to, co mají společného a odlišného různé kultury.

 

V září čtvrťáci zahájili svůj kurz bruslení a všechny třídy také absolvovaly dopravní výuku na proseckém Dětském dopravním hřišti. Už jsme stihli zažít i kulturní události, třeba autorská čtení ve vlaku nebo divadelní představení v Minoru. V družině jsme si mohli vyzkoušet, jak se trénuje bojové umění Krav Maga a jak se starat o psí kamarády.

 

Vzdělávací program v Jizerských horách mají v říjnu v plánu druháčci a třeťáčci a my, co na podzimní školu v přírodě nejedeme, se hlavně těšíme na Halloween. Zdobíme svoji školu, běháme na školním dvoře, hrajeme si a pomáháme si. Však se přijďte podívat na Den otevřených dveří ve čtvrtek 24. listopadu.

 

 


PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ NA VÍCELETÁ GYMNÁZIA 2023

V přijímacím řízení na víceletá gymnázia pro školní rok 2023/2024 byla úspěšnost 40 %. Našim skvělým páťákům gratulujeme.PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ NA VÍCELETÁ GYMNÁZIA 2022


V příjímacím řízení na víceletá gymnázia pro školní rok 2022/2023 byla úspěšnost 89%. Našim skvělým páťákům gratulujeme. 

 


SCIO mapa 

 

Rychlý kontakt

Základní škola Spektrum, s.r.o.

Sídlo školy:
Kytlická 757
190 00 Praha 9-Prosek

Telefon:
283 882 044 - jednatelka,
242 483 840, 724 806 007 - ředitelka

E-mail: info@zsspektrum.cz
Web: www.zsspektrum.cz

Vedení školy:
Mgr. Helena Radová,
ředitelka
reditel@zsspektrum.cz

Mgr. Lucie Bartošová,
jednatelka
jednatel@zsspektrum.cz

IČ: 28237692
IZO školy: 151039992
Číslo účtu: 108368309/0800
Datová schránka: jw3ckx6
Domů
Bakaláři
fotogalerie
zápis
družina
o škole
úvodní strana

Created by © 2012 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek | Scholastika - zvýhodněná varianta webových stránek pro školy a školky