logotyp
Login
 
Kalendář
Stravování
Bakaláři
schránka důvěry
 Blog 

Hurá na prázdniny!!!

Poslední týdny nám ve škole utekly jako voda. Paní učitelky dozkoušely všechny žáky, aby mohly napsat známky na vysvědčení. Všechny kroužky už také „dokroužily“ a na závěr celého školního roku proběhla tradiční „Školní Akademie“, ve které ukázali žáci svá taneční, pěvecká a herecká nadání. Všem se všechna vystoupení povedla a pobavila řady rodičů, prarodičů a přátel školy. Vysvědčení je předáno a s úsměvy na tváři jsme se všichni rozešli vstříc krásným letním zážitkům ve znamení vytoužených prázdnin.

Těšíme se opět na viděnou v naší báječné škole, kde 2. září přivítáme 40 nových prvňáčků.

Krásné prázdniny všem.

 
Matematický proud
Matematický proud
SCIO
SCIO
SCIO
SCIO
SCIO
SCIO
Matematický klokan - celostátní
Matematický klokan - celostátní
Matematický klokan - krajské kolo
Matematický klokan - krajské kolo
Matematický klokan - okresní kolo
Matematický klokan - okresní kolo

Naše úspěšné Spektrum

Nejen ve sportovních kláních máme krásné výsledky, kterými se rádi pochlubíme prostřednictvím diplomů v naší „Galerii“. Máme zde ale také ocenění za nejrůznější skvělé výkony našich žáků v oblasti vzdělávání. V tomto školním roce 2023/2024 jsou jimi například krásné první místo v matematické soutěži „Matematický proud“.
Další nejlepší výsledek v kraji Hlavní město Praha v testování pro třetí třídy společností Scio. V testování pátých tříd společností Scio dosáhla žákyně 5. třídy třetí nejlepší výsledek v kraji Hlavní město Praha v testování matematiky a další žák 5. třídy nejlepší výsledek v tomto testování v oblasti OSP (obecné studijní předpoklady).

Všem gratulujeme a jsme pyšní, že jsou žáky naší školy.

 

Olympijský běh

Ve středu 19. června 2024 jsme se zapojili do celostátní akce "T-Mobile Olympijský běh", která se koná před zahájením Olympijských her v Paříži. Žáci s chutí ve dvou kategoriích podle věku běželi v okolí blízkého parku u školy vyznačenou trasu. Po doběhnutí do cíle byli dekorování paními učitelkami medailí a dostali diplom. Drželi se hesla: "Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se".
 
Všem sportovcům z České republiky držíme palce. 
 
T-Mobile Olympijský běh
T-Mobile Olympijský běh
T-Mobile Olympijský běh
T-Mobile Olympijský běh
T-Mobile Olympijský běh
T-Mobile Olympijský běh

Spektrum Sportovní

Kdo k nám do školy přijde, jistě ho v chodbě oslní vystavené poháry ze sportovních soutěží. Účastníme se s nadšením všech turnajů, které se pro 1. stupeň pořádají. Máme za sebou podzimní florbalový turnaj ČEPS, zimní halový fotbal pro prvňáky a druháky a jarní fotbalový McDonald´s Cup a turnaj v přehazované. Zlatou trofej si šikovné holky a kluci přivezli z turnaje ve vybíjené. Celá škola si pak společně zasportuje ve středu 19. června. Koná se totiž  tradiční Olympijský běh. 

Už se nemůžeme dočkat, že si zaběháme s celou Českou republikou a podpoříme skvělou sportovní akci, která se koná v létě ve Francii. Budeme fandit stejně jako na hokejovém mistrovství světa: ,,Češi, do toho!”

 
Více
Vybíjená
Vybíjená
Přehazovaná 2.místo
Přehazovaná 2.místo

Spektrácká bublina

Čtyřicet recitátorů porovnalo své dovednosti mluveného slova ve školní soutěži Spektrácká bublina v pátek 17. května ve 3 kategoriích.
Byl to pro ně i porotce krásný zážitek. 

 

 Na recitační přehlídce Líbeznická bublina v pátek 7. června budou naši školu reprezentovat:
Anička Vaculínová, Natálie Fialová, Samuel Förster a Matyáš Hlubuček.

 

Líbeznická bublina
Líbeznická bublina
Spektrácká bublina
Spektrácká bublina

Vymýšlíme, kreslíme, hrajeme - česky i anglicky

   Nový kalendářní rok začal fantasticky, neboť dorazily výsledky z nejrůznějších soutěží, kterých se naše žákyně a žáci zúčastnili. Mohli jsme se radovat se skupinou dětí z 5. B, která zvítězila mezi 150 zaslanými komiksy v angličtině z celé republiky

Angličtinu nyní procvičujeme v oblíbené dramatické soutěži Come and Show, takže nás čeká skvělé divadelní dopoledne, kdy zhlédneme mj. Karlíka a továrnu na čokoládu, Romea a Julii nebo Shreka.
   Další příval diplomů přišel z výtvarných soutěží, kam děti zaslaly svá díla nejen z hodin výtvarné výchovy, ale i z výtvarného odpoledního kroužku. Mezi oceněnými jsou žákyně 1.A, 2.A a 4.A.
   V prosinci a lednu si také naši školní počtáři lámali hlavu s úlohami v Matematické olympiádě. Ze školního kola vzešli 3 žáci pátých tříd do okresního kola,
kde se 1 žákyně z nich umístila na krásném 1. místě.

Všem výhercům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.


1. místo pro žáky naší školy v podzimní soutěži - Ventures Books ve tvorbě anglických komiksů!!
Komiks1
Komiks1
Komiks2
Komiks2
Komiks3
Komiks3
předávání cen
předávání cen

Vánoční Spektrum


    Podzim utekl jako voda. Jeho vyvrcholením byl tolik oblíbený svátek HALLOWEEN. Škola se náležitě vyzdobila, celý den mohly děti strávit v maskách a odpoledne proběhly ve spolupráci s lektory angličtiny aktivity plné zábavného luštění, zpěvu a tance samozřejmě v angličtině.
    Záhy dorazil do školy Mikuláš s velice početnou suitou andělů a čertů, ale nakonec si žádného žáčka ani žákyni neodnesl.
    Ve středu 13. prosince u nás na škole, které je letos 15 let, proběhly tradiční vánoční trhy. Z výrobků dětí a jejich načančaných stánečků a vánočně vyzdobených tříd až oči přecházely. Prodeje, reklamu, přemlouvání nakupujících, smlouvání o ceny, zlevňování - to vše naše děti moc baví a už teď mají naplánováno, kde utržené peníze utratí. Něco půjde na charitu, něco na vstupné do muzeí a divadel nebo na výlety. 

 Vánoční atmosféru už u nás ve Spektru máme a těšíme se na jednotlivé třídní besídky, zpěv koled, rozbalování dárků od vánočního kamaráda a to, že bude platit: Vánoce jsou svátky klidu, nezkoušejte naši třídu!
Slavíme 15 let od vzniku školy Spektrum  

      Je to tak, v Kytlické č. p. 757 bude již patnáctým rokem znít smích, dětské štěbetání, vyjmenovaná slova a násobilka. Letos oslavíme 15 let od vzniku základní školy, která dnes patří k zavedeným vzdělávacím institucím. Své znalosti a dovednosti zde získávají děti nejen z Prahy, ale i širokého okolí. Jaké jsou plány oslav, se dozvíte na našich webových stránkách, proto je nepřestávejte sledovat.
Aby u nás žádný prvňáček nebyl smutný jako motýl Emanuel, o to se postará paní učitelka Lili Mûllerová s paní vychovatelkou Marianou Hrabikovou a samozřejmě makovou panenkou, která bude na vše dohlížet a se vším dětem pomáhat. Druháčci se letos promění v lesní skřítky a jistě je čeká dobrodružství nejen mezi stromy. 3.A se stane pražskými poutníky a 4.A bude zase putovat po celé České republice. Letošní dvě třídy páťáků mají před sebou pokračování v loňských programech, a to cestování časem a po světě. Ty děti, které chtějí pokračovat ve vzdělávání na víceletých gymnáziích, čekají navíc přípravné kurzy češtiny a matematiky k přijímacím zkouškám. 
         A jaké jsou další novinky? Letos je také naše škola v souladu s požadavky na zvyšování digitálních kompetencí vybavena mnoha novými pomůckami, které děti jistě nadchnou. Paní učitelky se přes prázdniny vzdělávaly, aby přinesly do vyučovacích hodin nové trendy a nápady na to, aby výuka byla pestrá a zaujala všechny žáky. V neposlední řadě se naše žákyně a žáci mohou těšit z nového povrchu na školní zahradě, kde tak rádi tráví velkou přestávku a družinový čas. 

Přejeme všem dětem a jejich rodičům zdárný start do nového školního roku 2023/2024. 

 

jednatelka
Mgr. Lucie Bartošová
jednatel@zsspektrum.cz
283 882 044
ředitelka
Mgr. Helena Radová
reditel@zsspektrum.cz
242 483 840, 724 806 007
Základní škola Spektrum, s.r.o.
Kytlická 757, Praha 9-Prosek
IZO školy: 151039992
IČO: 28237692
Číslo účtu: 108368309/0800
Datová schránka: jw3ckx6
info@zsspektrum.cz
Základní škola
Spektrum, s.r.o.
Kytlická 757
Praha 9 Prosek
Stravování
Kalendář
Bakaláři
Schránka důvěry

Created by © 2012 - 2024 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek | Scholastika - zvýhodněná varianta webových stránek pro školy a školky