logotyp

Aktuality

Hurá, je tu školní rok 2021/2022

 

Děti od 1. září nejsou k umlčení! Žvaní a žvaní a žvaní. Ale to je vlastně BÁJEČNÉ, jak si ve Spektru uvědomujeme. Znamená to, že se děti na sebe těšily, mají si co říct, musejí si všecko říct, sdílet spolu, vyprávět si, smát se …Ty předešlé prapodivné roky naštěstí neovlivnily jejich přirozenost. Uf.

Přišel ovšem čas učení. Nastalé pracovní tempo dovoluje mluvit už jen k věci a již zdárně zaměstnalo všech našich šest tříd. Prvňáčky čeká kromě tajů čtení, psaní a počítání cesta pohádkovým královstvím. Druhá třída se změnila v detektivní kancelář a nebude se zabývat jen záhadami měkkých a tvrdých souhlásek. Třeťáci se letos ponoří do vyjmenovaných slov a malé násobilky, přičemž áčko se navíc stane Prahoznalci a béčko bude cestovat mezi předměty s utrženým sluchátkem.  Žáci a žákyně ze čtvrtého ročníku si tento školní rok osvojí vzory podstatných jmen a stanou se při tom piráty. Páťáci s malým princem budou pracovat na lehkém přistání na planetách OSMILETÉ GYMNÁZIUM či BEZVA DRUHOSTUPŇOVÁ ŠKOLA.

V uplynulých zářijových dnech jsme se stihli všichni vyfotografovat v třídních tričkách i vyšňoření na tablo. Žáci a žákyně stihli zajít do ZOO, projet se vlakem a zažít autorské čtení Ivony Březinové a Veroniky Krištofové nebo prožít bitvu u Lipan v divadle Minor. A na další plánované akce související s výukou se všichni těšíme a doufáme, že kromě případného nevlídného počasí nám je nic nepřekazí.

 


PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ NA VÍCELETÁ GYMNÁZIA 2021

V příjímacím řízení na víceletá gymnázia pro školní rok 2021/2022 byla úspěšnost 93%. Našim skvělým páťákům gratulujeme. 

 

 


SCIO mapa 

LOCKDOWN OČIMA ŽÁKA PÁTÉ TŘÍDY

 

Myslím, že školy a školní třídy nejsou dělány proto, aby byly prázdné. To by ani nedávalo smysl. Je to přece prostor pro setkávání, prostor, kde se odehrává velká část našeho dětství.

Já se třeba těším, až si opět dám věci do své skříňky, až si sednu na své místo, až si s kamarády zahraji ping pong na naší školní zahradě. A tak si myslím, že to mají i věci v aktuálně prázdných třídách, které jsme museli ze dne na den opustit.

Možná, že v prvních dnech si všechny dennodenně používané věci i oddychly, užívaly si klidu, ticha, zkrátka odpočívaly, ostatně tak jako každou sobotu a neděli. Ale po několika stále stejných klidných dnech jim ta pohoda a klid musely přijít nejdřív podivné, pak otravné a nakonec i nudné. Začaly se bát o svoji potřebnost i existenci. Určitě jim to čekání, kdy nevěděly co se vlastně děje, a co se dít bude, na radosti nepřidalo.

Tabuli se určitě stýskalo, že ji nikdo nešimrá elektronickou tužkou, knížkám v knihovně se stýskalo, že jimi nikdo nelistuje nasliněnými prsty a zdím vadilo, že nemohou pohlcovat náš křik, smích a třeba i pláč. Kytky už si určitě myslely, že uvadnou, a nikdo je už nikdy nezalije, a nebudou si moci lebedit v té vlhké hlíně jako každý normální den. A co teprve kostky lega. Ty určitě z pocitu opuštění už neleží rozházené ledabyle po koberci, ale dohromady se semkly a vytvořily třeba nějakou úžasnou velkolepou stavbu. Zkrátka někdo v krizi nachází i novou příležitost, a to je dobře.

A teď si vlastně ještě uvědomuji, že když jsem opouštěl školu, ani nevím, zda jsem dal obě bačkory hezky těsně vedle sebe, aby mohly toto zvláštní období prožít bok po boku a ne osamoceně, zakopnuté každá v opačném koutě chodby.

Zkrátka věřím, že třídám a opuštěným věcem v nich se po nás stýská, protože i nám se stýská po nich a moc.

 

 

 

 


CO SE DĚJE VE SPEKTRU NA JAŘE

Ač je Spektrum v tyto dny tiché, naše děti zažívají doma během distanční výuky spoustu obvyklých i nových věcí. Například jsme nerezignovali na matematické soutěže, a proto se většina žáků zúčastnila jak Pangey, tak Matematického klokana.

Třídnické hodiny vedené naší školní psycholožkou Petrou Liškovou, které pomáhají dětem se zvládáním nelehkého období, pokračují online.
A představte si, že lze na dálku i společně přenocovat, jak se to dělávalo ve škole.

Také jsme opět navštívili divadlo – Malého prince ze záznamu a poprvé jsme zažili i streamované Listování, konkrétně scénické čtení knihy Šmodrcha, které jsme si moc užili.

Páťáci se nadále pilně připravují ve školních přípravných kurzech na přijímací zkoušky na víceletá gymnázia. Čtvrťáci si začnou dopisovat se školou „SS Peter and Paul school“ ve Velké Británii. Stále se čekalo, až se bude moci na poštu, ale nakonec to obě školy vzdaly a dopisování bude také probíhat online, tj. emaily.

Po třech letech provádíme opět evaluaci formou SCIO dotazníků, což znamená zjišťování spokojenosti rodičů, žáků i zaměstnanců s jejich školou.
Česká školní inspekce, která navštívila prezenčně výuku v 1. a 2. ročnících a online výuku v těch ostatních ročnících, se zajímala o fungování výuky v době Covidu. S hrdostí můžeme prohlásit, že jsme byli pochváleni, což nás velice těší.

Doufejme, že se nám děti co nejdříve vrátí do lavic!

 

 


 

Rychlý kontakt

Základní škola Spektrum, s.r.o.

Sídlo školy:
Kytlická 757
190 00 Praha 9-Prosek

Telefon:
283 882 044 - jednatelka,
242 483 840, 724 806 007 - ředitelka

E-mail: info@zsspektrum.cz
Web: www.zsspektrum.cz

Vedení školy:
Mgr. Helena Radová,
ředitelka
reditel@zsspektrum.cz

Mgr. Lucie Bartošová,
jednatelka
jednatel@zsspektrum.cz

IČ: 28237692
IZO školy: 151039992
Číslo účtu: 108368309/0800
Datová schránka: jw3ckx6
Domů
Bakaláři
fotogalerie
zápis
družina
o škole
úvodní strana

Created by © 2012 - 2021 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek | Scholastika - zvýhodněná varianta webových stránek pro školy a školky