jméno:
heslo:

Aktuality


UVOLNILO SE NÁM MÍSTO V 1. TŘÍDĚ

ZÁJEMCI SE MOHOU HLÁSIT NA info@zsspektrum.cz NEBO 724 806 007.

DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

 

Přijďte se k nám podívat na Dny otevřených dveří, které se konají v úterý 19. 11. 2019, ve středu 12. 2. 2020 a ve čtvrtek 19. 3. 2020 vždy od 9,00 h do 12,00 h a od 14,00 h do 16,00 h. Můžete nahlédnout do výuky a v odpoledních hodinách do činnosti školní družiny, zájmových kroužků nebo konverzací v anglickém jazyce s rodilými mluvčími. Těšíme se na všechny zájemce.


Červnové finále

Ve škole je ticho. Třídy osiřely a jak budou nově vypadat, je zatím jen v hlavách paní učitelek, které zaslouženě odpočívají. Stejně jako děti. Ve škole je jen pan malíř, který obnovuje nátěry a nechává zmizet různé dírky a nerovnosti na stěnách.

V červnu bylo takhle ticho předposlední týden, kdy se celá škola rozjela na sedmidenní školu v přírodě, tentokrát na společné místo ve Šlovicích na Berounsku. Jinak byl červen rušný, jak je obvyklé. Začal tradiční akcí Celé Česko čte dětem, takže paní učitelky ten týden hodně dětem předčítaly. Ve středu 5. naši školu navštívila i se svou dcerou Marlou spisovatelka a scénáristka Petra Soukupová. Četla čtvrťákům a páťákům ze své knihy Kdo zabil Snížka a odpovídala na jejich zajímavé dotazy. Jako obvykle se dokončovala výuka, klasifikace, hledaly se učebnice a ty nalezené se odevzdávaly, nosily se domů poslední školní práce, diplomy z kroužků, probíhaly poslední exkurze a hlavně se čile nacvičovala vystoupení na akademii.

Akademie již podruhé proběhla v Salesiánském divadle v Kobylisích. 5. A akci zahájila stínovým divadlem a osobitým pojetím stvoření světa v doprovodu violoncellisty ze svých řad, dechberoucí světelnou taneční show navázali čtvrťáci a pak se na pódiu objevil roztančený palouk s makovými panenkami a motýly Emanuely z 1. A. Třeťáci představili 20 českých slovutných osobností posledního století a zazpívali při tom hit Za 100 let. Druháčci zazpívali a zatančili na několik písní z filmu Ať žijí duchové a celou show zakončili letní Pomádou páťáci z béčka, kteří diváky zavedli do autoopravny amerických korábů silnic, přesladkého holčičího pokojíčku a pak na správný letní rock´n´roll. Mezi vystoupení se vešla i ta, se kterými dětmi bodovaly na přehlídce anglické soutěže Come&Show. Na samém konci nechyběla společná anglická píseň. Tentokrát všechny děti v třídních tričkách zazpívaly rockovější verzi Armstrongova evergreenu What A Wonderful World.

Letos jsme se rozloučily se dvěma třídami páťáků, z nichž 21 pokračuje ve vzdělávání na víceletých gymnáziích, dvě děti na sportovních školách a ostatní na dalších základních školách nejčastěji v okolí svého bydliště. Všichni si užili i poslední školní přespávání....a škola to kupodivu přežila.
Přejeme všem pěkné léto, plné barev, hezkých setkání a těšíme se ve zdraví na všechny – a zejména na nové prvňáčky - 2. září.

JARNÍ SPEKTRUM

Jaro k nám vtrhlo se smrští matematických soutěží – v nižších třídách se počítal Cvrček, ve vyšších Klokan. Poté následovala Pythagoriáda. V obou soutěžích si naši žáci vedli výborně. Většina je nadprůměrnými úspěšnými řešiteli, což znamená, že zvládli vyřešit správně 60 %zadaných úloh. Jak jsou na tom naši žáci v dovednostech z ostatních předmětů,  ještě uvidíme z výsledků SCIO testů, které právě v naší škole probíhají.

Nezahálíme ani v angličtině. I letos se všichni žáci ochotně připravovali na školní kolo soutěže Come and Show, a to i přesto, že bylo zřejmé, že finální přehlídky  se nebudou moci zúčastnit páťáci, kteří ve dnech 16. a 17. dubna skládali přijímací zkoušky na víceletá gymnázia. Nevzdali to a alespoň se zúčastnili školního kola. Obě skupiny 5. B byly nakoneczlaté, nezalekly se totiž Shakespeara. Jedna část sklidila aplaus s tragédií Romeo a Julie, druhá s komedií Sen noci svatojánské. Na pražské přehlídce pak Spektrum reprezentovali prvňáčci s písní „Onelittle finger“, třeťáčci se scénkou „The blind men and the elephant“ a čtvrťáci s „Pinocchiem“. Za jednotlivce vystupovala recitátorka Madla a zpěvačka Violka.

Na velikonoční jarmark jsme se letos chystali na tvořivých dílnách, v nichž byly děti promíchány ze všech tříd. Tvoření byl věnován celý den a nabídka výrobků s jarní a velikonoční tématikou byla opravdu pestrá, počínaje tradiční pomlázkou a konče umnými dekoracemi v květináčích. Po odečtení  nákladů jsme se radovali z 13 000,- Kč, za které se nakoupí sportovní a herní prvky na školní zahradu.

Ano, rádi sportujeme. Letos jsme přidali účast v další sportovní soutěži, a to ve vybíjené, kam pojedeme v polovině května. Tradičně jsme se zúčastnili fotbalového turnaje McDonad´s Cup, a to v kategorii mladší i starší žáci. Prvňáčci, druháčci a třeťáčci naši školu budou nově reprezentovat i na venkovním florbalovém turnaji. Všechny třídy se pak těší na pravidelné návštěvy Dětského dopravního hřiště. Letos jdeme obhájit stříbrnou medaili v dopravní soutěži.PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ NA VÍCELETÁ GYMNÁZIA

V příjímacím řízení na víceletá gymnázia pro školní rok 2019/2020 byla úspěšnost 72%. Našim skvělým páťákům gratulujeme.

SCIO

 S hrdostí zveřejňujeme výsledky národního testování SCIO, kde naši žáci 3. a 5. tříd prokázali nadprůměrné výsledky.
Obzvláště nás těší, že již dnes žáci pátých tříd splňují svými dovednostmi v anglickém jazyce úroveň A1 oproti očekávané úrovni A0, navíc většina splňuje úroveň A2 a našli se i tací s výsledky odpovídající úrovni B1.


ZIMNÍ SPEKTRUM

U nás se nespí! Tedy, až na ježka – nakonec mláďátko čtvrťáci tak pěkně vykrmili, že ježek nabral na váze a mohl spokojeně usnout v přírodě, kde je to pro něj přirozené.

My ve Spektru jsme se snažili užít sněhu, co to dalo. Na zimní školu v přírodě vyrazily třídy 2. A, 3. A a 4. A do Krkonoš a Jizerských hor. Prvňáčci si užívali sněhu na školní zahradě, páťáci hory obětovali přípravě na přijímací zkoušky. Termíny se nemilosrdně blíží a zájem o studium na osmiletá gymnázia je obrovský – uspějí jen ti nejpracovitější. Všechny děti si ale zabobovaly na kopcích za sídlištěm poblíž naší školy.

Zahájili jsme také preventivní programy, a to Bezpečný internet a Chovám se bezpečně . Do školy  zavítalo anglické divadlo – mladší děti cestovaly v časostroji, starší řešily záhadu zmizení kouzelnické asistentky.

Naši školu si také vybrala k exkurzi delegace korejských pedagogů. Moc se jim u nás líbilo.

Srdečně Vás zveme na poslední den otevřených dveří 19. března a na navazující program Hrajeme si na školu od 16,00 hodin.

 


ADVENT VE SPEKTRU

Celá naše škola se ocitla v rozjímavé, adventní době, i když jsme prosinec zahájili bouřlivě fanděnímna florbalovém Mistroství světa v O2 aréně, což bylo pro děti úžasným zážitkem. Krátce se ale ohlédneme. Do listopadu jsme vpadli po výborné halloweenské party – již druhým rokem je naše škola 31. října plná strašidel, která během družiny plní úkoly na stanovištích. Strašidla pak zdárné výsledky promění za zaslouženou odměnu a nově si užila i discořádění.

Do školy přibyl také někdo nový. Nikoliv spolužák či spolužačka, ale ježeček ze záchranné stanice. Stráví u nás ve škole celou zimu a je o něj královsky postaráno díky dětem ze 4. A a jejich paní učitelce. Lenka Štábová také nového spektráckého obyvatele představila všem dětem školy a uvedla i zásady, které musíme my všichni ve škole dodržovat, aby se ježkovi u nás líbilo a dařilo.

Zavítalo k nám také slovenské loutkové divadlo Mongonrock. Divadelní návštěvy podnikají všechny třídy, přičemž nejraději a nejčastěji navštěvují divadlo Minor. Páťáci se letos nově chystají na klasiku všech klasik - Sen noci svatojánské Williama Shakespeara do Divadla Na Fidlovačce.

Ve škole také dbáme na kvalitní vzdělávání našeho pedagogického sboru. Celý podzim bylo několik sobot věnováno školení Čtením a psaním ke kritickému myšlení, jehož metody děti baví a přinášejí jim trvalé dovednosti, jiné kolegyně se věnovaly aktivitám spojeným se čtenářskou gramotností. Nová školení plánujeme i na další kalendářní rok.

Otevřely jsme také letos poprvé naše dveře k nahlédnutí všem, kdo se zajímají o výuku v naší škole.Další Dny otevřených dveří se chystají 5. února a 19. března, ale je možné se přijít podívat k nám kdykoliv jindy.

Ve třídách to voní perníkově, medově a jehličím. Vyrábíme na jarmark a těšíme se, kam za utržené peníze pojedeme na výlet. Letos se 4. A a 5. A navíc zapojila do akce finanční gramotnosti Abeceda peněz České spořitelny. Děti si vymyslely firmy, zvolily ředitele, finanční a obchodní manažery,předmět podnikání a za zapůjčené 3 000,- Kč rozjely byznys. Svoje výrobky budou prodávat 10. a 14.prosince na pobočce ČS ve Verneřické 408/3 na Proseku. Část svého zisku věnují na krmení pro ježka a nadaci Mathilda zabývající se výcvikem vodicích psů.

Přejeme Vám krásné prožití svátků vánočních a v novém roce 2019 hodně zdraví a štěstí.

 
 ZÁŘÍ A ŘÍJEN U NÁS

Školní rok se rozběhl na plné obrátky. Ve třídách se pomalu dokončuje opakování z předešlého roku a děti se začínají učit nové věci. K jejich osvojení jsou velkou pomocí exkurze a workshopy, které s rozmyslem paní učitelky naplánovaly během prázdnin. Žáci navštívili kbelský Prales, kde někteří nocovali pod širákem, divadlo Minor, redakce rádia i televize, Senát ČR nebo knižní veletrh. Říjen je  také ve znamení sportu – využíváme slunečného počasí a o velké přestávce a v družině se s oblibou hraje fotbal, florbal, stolní tenis a honička s názvem Walking. Tato průprava dětem pomůže na dopravním hřišti, kde nyní probíhá výuka 3. – 5. ročníků. A v úterý 16. října se účastníme florbalového turnaje ČEPS. Přijďte nám fandit do BB areny v Letňanech!

 
 

MATEMATICKÝ PROUD


Dne 18. 10. 2018 se tým „Spektráci“ složený z našich žáků umístil v matematické soutěži „Matematický proud“ na stříbrném druhém místě. Soutěžilo 15 týmů.

Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

 

ZKOUŠKY CAMBRIDGE ENGLISH

Ve středu 26. dubna 2018 jsme měli tu čest hostit nadšené žáky angličtiny ze ZŠ Odolena Voda. Společně s našimi 19 žáky skládali zkoušky Young Learners (YLE) pořádané British Council. Organizaci v naší škole opět zajistila paní učitelka Andrea Jabconová.

Tyto zkoušky jsou k dispozici ve třech úrovních - Pre A1 Starters, A1 Movers a A2 Flyers. Účastníci zkoušek se výsledky svých testů dozví v polovině června, neboť se posílají na opravu až do Velké Británie. Pak se mohou těšit na certifikáty a z první zkušenosti s opravdickou zkouškou.

 

 

FOTBAL, TO JE HRA

Nejen matematických a jazykových soutěží se naši žáci účastní. U nás ve Spektru se také sportuje! Na podzim jsme vyslali chlapecké družstvo na florbalový turnaj ČEPS, teď na jaře jsme trénovali na fotbalový McDonald´s Cup. V úterý 25. dubna se utkali žáci z 1., 2. a 3.  tříd s dalšími 6 týmy na hřišti hornoporčenické základní školy, o den později po nervydrásajícím penaltovém střílení starší žáci obsadili 5. místo.  Aby děvčatům nebylo líto, že pro ně obdobný turnaj není, uspořádali jsme dívčí školní turnaj.


 COME AND SHOW

Veni, vedi, vici“ neboli v překladu slov Césara „Přišel jsem, viděl jsem, zvítězil jsem“ – takto by se dala shrnout mise naší školy v pražském kole anglické soutěže Come&Show konané 27. a 28. března. Předcházela mu školní soutěž, které se s plným nasazením zúčastnili téměř všichni žáci a žákyně. Nebylo věru lehké ze všech originálních výstupů vybrat ty nejlepší reprezentanty. V Dolnochaberské ZUŠ Taussigova si z velké konkurence za pohádku Three wishes odnesli zlaté medaile páťáci (kat. Intermediate) a žákyně ze 4. A  za sólový zpěv písně I never ever touched a rainbow (kat. Beginner). Stříbrné medaile získala celá třída 2. A (kat. Starter) za scénku Waiting for Santaa žáci ze 4. B za důvtipnou pohádku Stone soup (kat. Beginner).
 

DOPRAVNÍ VÝCHOVA


V rámci preventivního programu Bezpečnost v dopravě naši školu dne 4. dubna navštívili strážníci a strážnice z Obecní policie Praha 9. V každé třídě s dětmi zopakovali základní pravidla jízdy na kole, dopravní značky a vyřešili mnoho dopravních  situací na křižovatkách. Budeme tak jistě dobře připraveni na dopravní soutěž pořádanou Úřadem městské části Praha 9, která nás čeká v květnu.

 


 Rychlý kontakt

Základní škola Spektrum, s.r.o.

Sídlo školy:
Kytlická 757
190 00 Praha 9-Prosek

Telefon:
283 882 044 - jednatelka,
242 483 840, 724 806 007 - ředitelka

E-mail: info@zsspektrum.cz
Web: www.zsspektrum.cz

Vedení školy:
Mgr. Helena Radová,
ředitelka
reditel@zsspektrum.cz

Mgr. Lucie Bartošová,
jednatelka
jednatel@zsspektrum.cz

IČ: 28237692
IZO školy: 151039992
Číslo účtu: 108368309/0800
Datová schránka: jw3ckx6
Domů
Bakaláři
fotogalerie
zápis
družina
o škole
úvodní strana

Created by © 2012 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek | Scholastika - zvýhodněná varianta webových stránek pro školy a školky