logotyp

Aktuality

Dny otevřených dveří

 

Vážení a milí zájemci o studium na naší škole,
vzhledem k současným vládním opatřením a epidemiologické situaci nemůžeme nabídnout tradiční listopadový Den otevřených dveří. Doufáme, že další plánované na únor a březen již proběhnou. Vše se bude odvíjet od aktuální situace v České republice. Sledujte aktuality na webu naší školy.

Všechny potřebné informace k zápisu naleznete v sekci „ZÁPIS“, kde v sekci „KE STAŽENÍ“ jsou připraveny Žádosti o přijetí k základnímu vzdělávání pro školní rok 2021/2022.

Žádost je možné zaslat škole doporučeně na adresu ZŠ Spektrum, s.r.o., Kytlická 757, 190 00 Praha 9, v příloze e-mailové zprávy na adresu info@zsspektrum.cz  nebo osobně do rukou ředitelky školy po telefonické (tel. 724 806 007) či emailové domluvě (reditel@zsspektrum.cz). Pokud tak zákonní 
zástupci učiní, budou jim e-mailem předány další informace.

Veškeré dotazy zasílejte, prosím, na email reditel@zsspektrum.cz .


Děkujeme všem za zájem o naši školu.


Spektrum na dálku

Ve Spektru opět učíme distančně. Děti mají minimálně 60 minut výuky on-line denně, dále pak pracují samostatně v hlavních předmětech a v pondělí a úterý se mohou účastnit anglických konverzací. Věříme, že je toto opatření jen na několik dní a těšíme se všichni zpátky do školy. Mrzí nás, že jsme museli oželet návštěvy divadel a exkurzí, odpolední kroužky a družinovou halloweenskou slavnost, kterou máme tolik rádi.

Také nás mrzí, že naší kolegyni, paní učitelce Andree Gruntové, nedopadl křest její dětské knížky Malpanela VII. Kmotrou měla být zpěvačka Monika Absolonová. Až budeme zpět ve škole, sudičky budou všechny děti z její 2. A. Jelikož je její kniha, jak odborníci říkají, s didaktickým potenciálem, vytvořila na webu malpanela.cz soubor lekcí pro šikovné vyučující 1. stupně. Naše děti je všechny odpilotovaly a moc se jim čtení a aktivity v duchu kritického myšlení líbily. Knihy jsou dostupné na obvyklých e-shopech nebo přímo u paní učitelky. Ráda je všem čtenářkám a čtenářům podepíše a navíc si budou moci vybrat ze tří záložek, které byly ke knize také vydány.


Začátek školního roku a těšení se na dny příští

 

Do školy se těšily děti i my, paní učitelky. Třídy byly doplněny novým nábytkem, kabinet novými pomůckami a školní kalendář programy, besedami, návštěvami divadel s nadějí, že letos se vše uskuteční beze změny. Děláme vše pro to, abychom byli všichni zdraví a pandemie se do našeho školního života promítla co nejméně. Samozřejmě nosíme roušky ve společných prostorách, myjeme si často ruce, dezinfikujeme kliky, ozónujeme ve třídách a rodiče jsou ohleduplní a naše vnitřní prostory navštěvují minimálně. A jak by měl letošní školní rok vypadat?

Prvňáčci každé ráno najdou vzkaz v proutěné truhle a tušíme, že se tam vylíhne i nějaké veliké překvapení. Obě třídy druháčků začaly zostra finanční gramotností programu Abeceda peněz – děti si zkusily být jeden den dospěláky s jejich platebními povinnostmi. Odvážně také odjely téměř v plném počtu na školu v přírodě do Jizerských hor, kde si užily lesa, zámku Frýdlant i libereckého IQ parku. Áčko dokončuje pohádkový rok a naváže dvouměsíčními tematickými bloky, čekají je např. pokusy, divadlo nebo rekordy. Do béčka se zase nastěhovali Knihožrouti, kteří nechávají žáčkům vzkazy a pracovní listy. Založili si tam knihovničku s úryvky z přečtených knížek a učí se o autorech a ilustrátorech.

Třeťáčci začali společně s 2. A plaveckým výcvikem. Plavání se bezvadně hodí k jejich celoročnímu tématu Mořský svět. Byl sice už loni, ale vše se zdaleka nestihlo, např. návštěva rejnoků.

Děti ze čtvrté třídy ještě žijí v prostředí komiksového Čtyřlístku. Navštívily jeho muzeum v Doksech a smočily nožky v Máchově jezeře. Těší se ale na rok věnovaný povolání a mají již přislíbené exkurze do redakce novin nebo na radnici. Stejné téma dokončují letošní páťáci a ti se nemohou dočkat návštěvy na hasičské stanici. Jinak je čekají, jak je již v páté třídě zvykem, přípravy na přijímací řízení na víceletá gymnázia.

Teď se těšíme na setkání s Ester Starou, které jsme museli přeložit z června, na dopravní hřiště na Proseku, čtvrťáci a páťáci na bruslení a na návštěvy divadel Minor a Divadla v Dlouhé.


PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ NA VÍCELETÁ GYMNÁZIA 2020

V příjímacím řízení na víceletá gymnázia pro školní rok 2020/2021 byla úspěšnost 87%. Našim skvělým páťákům gratulujeme.


 

Poděkování a letní přání

Vážení a milí rodiče, milí žáci, naši absolventi, milí přátelé naší školy,
 
letošní školní rok byl více než zvláštní. Ač se zdálo, že mystický letopočet 2020 by mohl přinést něco zajímavého, tak nás všechny dostal, mohu-li to tak nazvat, do situace, kterou v novodobých dějinách nejen naše školství nepamatuje. Uzavřením všech škol nastal čas, kdy jsme se všichni ocitli v nekomfortní zóně, byť jsme byli všichni uzavřeni v našich domovech. Tam jsme zvyklí odpočívat, trávit volný čas se svými blízkými. Tyto domovy se nám ale staly na nějaký čas i pracovním a školním prostředím. Rodiče se stali ze dne na den učiteli a učitelé se stali „IT specialisty“, kteří museli narychlo vymyslet, jak více jak 2 měsíce dělat svou práci učitele nadále profesionálně, zodpovědně, mile a s respektem k nastalé situaci. Každý z nás měl
jistě pocity strachu, neklidu, obavy, co se děje a bude dít. Zároveň jsme se snažili všichni zajistit bezpečné a poklidné prostředí našim dětem. Myslím, že se nám to všem společnými silami povedlo a zvládli jsme to!
 
Chci Vám všem jménem vedení školy a celého pedagogického sboru PODĚKOVAT.
 
S páťáky jsme se nemohli rozloučit hromadně na tradiční Akademii, tak jim touto cestou přejeme hodně úspěchů, sil a zdraví na další cestě životem. Budeme rádi, když se za námi do té naší prima školy přijdou kdykoli podívat. Letos byli velice úspěšní při přijímacím řízení na víceletá gymnázia, a to navzdory ztíženým podmínkám. Udělali nám velikou radost.
 
 
Na závěr mi dovolte jménem vedení školy všem popřát krásné a pohodové prázdniny
a v úterý 1. září se těšíme opět na viděnou.
 
Mgr. Helena Radová 
ředitelka školy

Mgr. Lucie Bartošová
jednatelka školyPŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ NA VÍCELETÁ GYMNÁZIA 2019

V příjímacím řízení na víceletá gymnázia pro školní rok 2019/2020 byla úspěšnost 72%. Našim skvělým páťákům gratulujeme.

SCIO 2019

 S hrdostí zveřejňujeme výsledky národního testování SCIO, kde naši žáci 3. a 5. tříd prokázali nadprůměrné výsledky.
Obzvláště nás těší, že již dnes žáci pátých tříd splňují svými dovednostmi v anglickém jazyce úroveň A1 oproti očekávané úrovni A0, navíc většina splňuje úroveň A2 a našli se i tací s výsledky odpovídající úrovni B1.


 


Rychlý kontakt

Základní škola Spektrum, s.r.o.

Sídlo školy:
Kytlická 757
190 00 Praha 9-Prosek

Telefon:
283 882 044 - jednatelka,
242 483 840, 724 806 007 - ředitelka

E-mail: info@zsspektrum.cz
Web: www.zsspektrum.cz

Vedení školy:
Mgr. Helena Radová,
ředitelka
reditel@zsspektrum.cz

Mgr. Lucie Bartošová,
jednatelka
jednatel@zsspektrum.cz

IČ: 28237692
IZO školy: 151039992
Číslo účtu: 108368309/0800
Datová schránka: jw3ckx6
Domů
Bakaláři
fotogalerie
zápis
družina
o škole
úvodní strana

Created by © 2012 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek | Scholastika - zvýhodněná varianta webových stránek pro školy a školky