Položek: 1-4 z celkem: 8   začátekzačáteko jednu stranu vpředna poslední stranu

Pedagogický tým

Hrajeme si na školu a Pasování na školáka

Projekt „Hrajeme si na školu" je určen dětem, které by měly jít v dubnu k zápisu do první třídy základní školy. Jeho cílem je usnadnit dětem příchod do nového prostředí a k novým lidem. Proto se chceme již v předstihu s dětmi setkat v odpoledních hodinách a pomocí jednoduchých her, cvičení, malování, zpívání a hraní si na školu je seznámit s novým prostředím, novými kamarády i novými učitelkami. Před zápisem tak děti získají nové poznatky a zkušenosti a jistě se zbaví trémy a strachu z nového prostředí. Po zápisu se s našimi budoucími žáky chceme ještě sejít na zahradní slavnosti, kde budou všichni přijatí pasováni na školáka.

Městská policie

V 1. - 5. ročníku budou probíhat besedy s městskou policií na téma prevence sociálně patologických jevů, pravidla chování chodce a cyklisty jako účastníků silničního provozu a chování při kontaktu se psy nebo jinými zvířaty, péče o domácí mazlíčky. Návštěva dopravního hřiště a muzea MP. Žáci 4. ročníku mohou po teoretické přípravě, následných testech a jízdách na dopravním hřišti získat „průkaz cyklisty".

Školy v přírodě

Naše škola pořádá pravidelně jarní nebo zimní školy v přírodě.

Den Země

Projekt se týká 22. dubna, který je vyhlášen Dnem Země, ale celý týden se zvýšenou měrou bude této problematice věnovat pozornost. Je určen žákům 1. - 5. ročníku. V rámci výuky se k tomuto tématu vyjádří jak učitelé, tak i žáci (referáty, aktuality, besedy, nástěnky, výstavky). V rámci školní družiny se žáci zapojí do jarních prací na zahradě. V průběhu vlastního dne žáci navštíví některé z nabízených akcí ekologických center, planetária, naučné stezky, případně zhlédnou filmy s ekologickým zaměřením.

Položek: 1-4 z celkem: 8   začátekzačáteko jednu stranu vpředna poslední stranu
jednatelka
Mgr. Lucie Bartošová
jednatel@zsspektrum.cz
ředitelka
Mgr. Helena Radová
reditel@zsspektrum.cz
Základní škola Spektrum, s.r.o.
Kytlická 757, Praha 9-Prosek
IZO školy: 151039992
Datová schránka: jw3ckx6
info@zsspektrum.cz