logotyp
Login

Nejčastější otázky

Jak poznáme vhodnou školu pro naše dítě?

Doporučujeme využít všechny informační zdroje, které Vám pomohou vytvořit obraz o škole. Kromě údajů, které má škola na webových stránkách, se také ptejte současných žáků, jejich rodičů a známých na jejich zkušenosti s příslušnou školou. Jděte se i osobně podívat do školy, vnímejte její atmosféru, prohlédněte si prostředí a můžete nahlédnout i do výuky v rámci dne otevřených dveří nebo individuálně dohodnutých návštěv. Společně s Vaším dítětem se můžete zúčastnit několika výukových hodin, kde si Vaše dítě může vyzkoušet výuku nanečisto - projekt Hrajeme si na školu. 

Musíme přijít hned první den zápisu?

Ne, všechny dny zápisu jsou rovnocenné.

Máme se speciálně připravovat na zápis?

Ne, není třeba. Jen rozvíjejte u svého dítěte komunikační dovednosti, rozvíjejte smysly, cvičte a podporujte paměť, cvičte a udržujte koncentraci, jemnou motoriku, schopnost sebeobsluhy v každodenních situacích. Znalost angličtiny není podmínkou přijetí.

Musí dítě umět anglicky již u zápisu?

Ne, u zápisu prověřujeme kromě školní připravenosti pouze předpoklady pro studium jazyků, tj. sluchové vnímání a slovní zásobu v mateřském jazyce.

Musí být dítě ze spádového obvodu školy?

Ne, nemusí. Škola ale svoz žáků nezajišťuje.

Co dělat, když dítě nebude přijato?

Rodiče všech žáků by se měli také dostavit k zápisu na své spádové škole, popřípadě jiné škole podle výběru rodičů. Spádová škola je povinna přijmout dítě k základnímu vzdělávání. 

Do kdy musíme uhradit školné?

Zákonní zástupci přijatých žáků si ve škole vyzvednou Rozhodnutí o přijetí a Smlouvu o výuce. První splátka musí být uhrazena do pěti dnů od jejich převzetí. Včasnost uhrazení poloviny školného je jednou z podmínek přijetí žáka.

 

Rychlý kontakt

Základní škola Spektrum, s.r.o.

Sídlo školy:
Kytlická 757
190 00 Praha 9-Prosek

Telefon:
283 882 044 - jednatelka,
242 483 840, 724 806 007 - ředitelka

E-mail: info@zsspektrum.cz
Web: www.zsspektrum.cz

Vedení školy:
Mgr. Helena Radová,
ředitelka
reditel@zsspektrum.cz

Mgr. Lucie Bartošová,
jednatelka
jednatel@zsspektrum.cz

IČ: 28237692
IZO školy: 151039992
Číslo účtu: 108368309/0800
Datová schránka: jw3ckx6
Domů
Bakaláři
fotogalerie
zápis
družina
o škole
úvodní strana

Created by © 2012 - 2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek | Scholastika - zvýhodněná varianta webových stránek pro školy a školky