Login

AktualityŽIVOT VE SVOBODNÉ ZEMI OČIMA DĚTÍ

 

Též naše škola se s nadšením připojila k oslavám 30. výročí sametové revoluce. Paní učitelky přichystaly pro naše žáky projektový den v pátek 15. listopadu, kterému předcházela projekce filmu Fany a pes o pádu komunismu ve východní Evropě. Ti nejmladší společně se svými paními učitelkami právě na tento film navázali a dále pokračovali nahlížením klíčovou dírkou do svobodné země, stavbou zdi či výukou v duchu totalitního školství.

O velké přestávce děti zažily komunistickou přestávku s korzováním dokola a byly pak velmi šťastné, když se v půlce ukončila a nastala přestávka demokratická, kterou mohl každý trávit tak, jak to má rád.

Žáci 3., 4. a 5. ročníku prošli postupně dějinami před i po revoluci. Třídy se postupně přesouvaly z jedné doby do druhé. Paní učitelka třeťáků seznámila děti s dějinami od 2. světové války až po 16. listopad 1989. Paní učitelka čtvrťáků vyprávěla o sametové revoluci, jejím průběhu a na videoukázkách pak mohli žáci vidět zásah proti studentům na Národní třídě 17. listopadu 1989.  Nakonec jim připevnila na oděv trikolóru. V 5. A paní učitelka přenesla žáky v čase do období od 18. listopadu do konce roku 1989. V roli staré babičky vyprávěla, jak se informace o revoluci (ne)šířily po celé republice. Na závěr si žáci vyrobili transparenty.

Projekt nám pomohli zakončit někteří rodiče žáků, když v pondělí 18. listopadu přišli vyprávět své osobní zážitky nejen z doby socialistické, ale dokonce i ze samotné sametové revoluce.

Celý projekt se velmi vydařil, což můžete posoudit kliknutím na naší fotogalerii!       


DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

 

Přijďte se k nám podívat na Dny otevřených dveří, které se konají v úterý 19. 11. 2019, ve středu 12. 2. 2020 a ve čtvrtek 19. 3. 2020 vždy od 9,00 h do 12,00 h a od 14,00 h do 16,00 h. Můžete nahlédnout do výuky a v odpoledních hodinách do činnosti školní družiny, zájmových kroužků nebo konverzací v anglickém jazyce s rodilými mluvčími. Těšíme se na všechny zájemce.


PODZIMNÍ SPEKTRUM 2019

Září a říjen uběhl jako voda, a to nejen čtyřiceti novým prvňáčkům. V jedné třídě se usadil Večerníček, ve druhé jdou děti z pohádky do pohádky. Naši nejmenší již s radostí čtou slova a věty z poloviny abecedy, krokují, porovnávají a staví krychlové stavby. Navštívili již divadelní představení v Divadle v Dlouhé a cirkus King. Druháčci mají ve třídě nefalšovanou džungli a letos se vydali cestou ladného pohybu a tančí skoro jak ve Star Dance. Třeťáci se těší na besedu s panem Němečkem, protože je s nimi letos ve třídě Fifi, Bobík, Pinďa a Myšpulín. Začínají se potýkat s vyjmenovanými slovy, ale Čtyřlístek jim jistě vypomůže.

Čtvrťáci se letos zaměřili na poznávání zaměstnání, dali se na bruslení a založili firmu Šopík u Spektra. Těší se, že si vyzkoušejí podnikání a za zisk podniknou výlet, ale také plánují přispět na dobrou věc. Je to druhý rok, co naše škola spolupracuje v rámci finanční gramotnosti s projektem Abeceda peněz s Českou spořitelnou. Navíc si začali dopisovat se školou v anglickém Newcastlu.

Páťáci začali intenzivní přípravu na přijímací zkoušky na gymnázia, ale stačili i zajít na generální zkoušku minorové novinky Zá-to-pek a podat režisérovi zpětnou vazbu. Letošní rok mají ve znamení vesmíru, tak jim všchni držíme palce, aby je pak jejich raketa dovezla tam, kam si přejí.


PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ NA VÍCELETÁ GYMNÁZIA 2019

V příjímacím řízení na víceletá gymnázia pro školní rok 2019/2020 byla úspěšnost 72%. Našim skvělým páťákům gratulujeme.

SCIO 2019

 S hrdostí zveřejňujeme výsledky národního testování SCIO, kde naši žáci 3. a 5. tříd prokázali nadprůměrné výsledky.
Obzvláště nás těší, že již dnes žáci pátých tříd splňují svými dovednostmi v anglickém jazyce úroveň A1 oproti očekávané úrovni A0, navíc většina splňuje úroveň A2 a našli se i tací s výsledky odpovídající úrovni B1.


 


Rychlý kontakt

Základní škola Spektrum, s.r.o.

Sídlo školy:
Kytlická 757
190 00 Praha 9-Prosek

Telefon:
283 882 044 - jednatelka,
242 483 840, 724 806 007 - ředitelka

E-mail: info@zsspektrum.cz
Web: www.zsspektrum.cz

Vedení školy:
Mgr. Helena Radová,
ředitelka
reditel@zsspektrum.cz

Mgr. Lucie Bartošová,
jednatelka
jednatel@zsspektrum.cz

IČ: 28237692
IZO školy: 151039992
Číslo účtu: 108368309/0800
Datová schránka: jw3ckx6
Domů
Bakaláři
fotogalerie
zápis
družina
o škole
úvodní strana

Created by © 2012 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek | Scholastika - zvýhodněná varianta webových stránek pro školy a školky