jméno:
heslo:

Aktuality

VÍTEJTE V NOVÉM ŠKOLNÍM ROCE 2018/2019
 

Zdravíme naše žáky po prázdninách a věříme, že si odpočinuli, mají plno nových a zajímavých zážitků a těší na se svou paní učitelku a spolužáky. Zejména vítáme prvňáčky, pro které bude nastávající rok velkou premiérou mnohých aktivit. Jsme připravené jim všem pomoct, aby pro ně byl tento rok nezapomenutelný jen v pozitivním slova smyslu.

A na co se mohou děti ve školním roce 2018/2019 těšit? Prvňáčci na své průvodce letošním  rokem Makovou panenku a motýla Emanuela, druháčci na lesní dobrodružství, třeťáci na toulky po Praze, čtvrťáci zase na toulky po České republice a páťáci na aktivity spojené s vedením redakce.

 

 

PRÁZDNINY JSOU TADY!    

   
Ještě než popřejeme čtenářům našeho webu pěkné léto, ohlédneme se za děním posledních školních měsíců.
 
V květnu se zejména opakovalo učivo a prověřovaly se nabyté znalosti a dovednosti. Také se pořádala společná setkání mezi rodiči, dětmi a třídní učitelkou a vychovatelkou, při kterých se hrály hry, navštívila zajímavá místa, hodovalo a povídalo. Také jsme zaznamenali výrazný úspěch na Dopravní soutěži mladých cyklistů pořádané Městskou částí Prahy 9, které jsme se letos zúčastnili poprvé. Jedno z našich družstev se umístilo na 2. místě, druhé pak na 5. místě z 8 přihlášených družstev.
 
Červen je vždy ve znamení škol v přírodě a přípravě na Školní akademii.
Děti se letos rozjely až do daleké Itálie, kam zamířili páťáci. Prvňáčci a druháčci rýžovali v Krkonoších zlato a napsali si parádní deník. Děti ze 3. A a 4. B společně výletovaly po Posázaví a zbývající třída 4. A se rozjela pendolinem na Pardubicko za tradičními i netradičními sporty.
 4. ročník Školní akademie letos poprvé proběhl v Salesiánském divadle v Kobylisích. Diváci se během představení mohli ocitnout na cestě kolem světa, mezi tradičními českými večerníčky, na divadelních prknech v Čechách i Velké Británii, žasnout nad kelímkovou hudbou nebo se nechat postrašit na hřbitově hudbou Michaela Jacksona.
Škola, učitelé i děti zaslouženě odpočívají. I Vám přejeme poklidné léto.
   

ZKOUŠKY CAMBRIDGE ENGLISH

Ve středu 26. dubna 2018 jsme měli tu čest hostit nadšené žáky angličtiny ze ZŠ Odolena Voda. Společně s našimi 19 žáky skládali zkoušky Young Learners (YLE) pořádané British Council. Organizaci v naší škole opět zajistila paní učitelka Andrea Jabconová.

Tyto zkoušky jsou k dispozici ve třech úrovních - Pre A1 Starters, A1 Movers a A2 Flyers. Účastníci zkoušek se výsledky svých testů dozví v polovině června, neboť se posílají na opravu až do Velké Británie. Pak se mohou těšit na certifikáty a z první zkušenosti s opravdickou zkouškou.

 

 

FOTBAL, TO JE HRA

Nejen matematických a jazykových soutěží se naši žáci účastní. U nás ve Spektru se také sportuje! Na podzim jsme vyslali chlapecké družstvo na florbalový turnaj ČEPS, teď na jaře jsme trénovali na fotbalový McDonald´s Cup. V úterý 25. dubna se utkali žáci z 1., 2. a 3.  tříd s dalšími 6 týmy na hřišti hornoporčenické základní školy, o den později po nervydrásajícím penaltovém střílení starší žáci obsadili 5. místo.  Aby děvčatům nebylo líto, že pro ně obdobný turnaj není, uspořádali jsme dívčí školní turnaj.


 COME AND SHOW

Veni, vedi, vici“ neboli v překladu slov Césara „Přišel jsem, viděl jsem, zvítězil jsem“ – takto by se dala shrnout mise naší školy v pražském kole anglické soutěže Come&Show konané 27. a 28. března. Předcházela mu školní soutěž, které se s plným nasazením zúčastnili téměř všichni žáci a žákyně. Nebylo věru lehké ze všech originálních výstupů vybrat ty nejlepší reprezentanty. V Dolnochaberské ZUŠ Taussigova si z velké konkurence za pohádku Three wishes odnesli zlaté medaile páťáci (kat. Intermediate) a žákyně ze 4. A  za sólový zpěv písně I never ever touched a rainbow (kat. Beginner). Stříbrné medaile získala celá třída 2. A (kat. Starter) za scénku Waiting for Santaa žáci ze 4. B za důvtipnou pohádku Stone soup (kat. Beginner).
 

DOPRAVNÍ VÝCHOVA


V rámci preventivního programu Bezpečnost v dopravě naši školu dne 4. dubna navštívili strážníci a strážnice z Obecní policie Praha 9. V každé třídě s dětmi zopakovali základní pravidla jízdy na kole, dopravní značky a vyřešili mnoho dopravních  situací na křižovatkách. Budeme tak jistě dobře připraveni na dopravní soutěž pořádanou Úřadem městské části Praha 9, která nás čeká v květnu.

 


 


MATEMATICKÝ PROUD


Dne 19. 10. 2017 se žáci naší školy jako tým "Spektráci" umístili v matematické soutěži Matematický proud na krásném 3. místě ze zúčastněných 20ti škol.


Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.


PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ NA VÍCELETÁ GYMNÁZIA

V přijímacím řízení pro školní rok 2018/2019 byla na víceletá gymnázia úspěšnost 64 %. Našim skvělým páťákům gratulujeme!


V přijímacím řízení pro školní rok 2017/2018 byla na víceletá gymnázia úspěšnost 94 %. Našim skvělým páťákům gratulujeme!
Rychlý kontakt

Základní škola Spektrum, s.r.o.

Sídlo školy:
Kytlická 757
190 00 Praha 9-Prosek

Telefon:
283 882 044 - jednatelka,
242 483 840, 724 806 007 - ředitelka

E-mail: info@zsspektrum.cz
Web: www.zsspektrum.cz

Vedení školy:
Mgr. Helena Radová,
ředitelka
reditel@zsspektrum.cz

Mgr. Lucie Bartošová,
jednatelka
jednatel@zsspektrum.cz

IČ: 28237692
IZO školy: 151039992
Číslo účtu: 108368309/0800
Domů
gradebook
fotogalerie
zápis
družina
o škole
úvodní strana

Created by © 2012 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek | Scholastika - zvýhodněná varianta webových stránek pro školy a školky